Vývar bude ještě aromatičtější. Přidejte do polévky během jejího vaření dvě koření a vývar získá na chuti. Jakmile se s přísadami seznámíte, budete je přidávat pokaždé, protože jejich chuť je navždy návyková.
Vývar je nejlepší mezi vývary
Ne nadarmo se vývaru říká král českých polévek. Všichni jeho chuť oceňujeme a známe ho prakticky od narození. Mnoho lidí považuje tento pokrm za posvátný, a jak víme, posvátné věci by se měly slavit, takže v mnoha domácnostech se polévka objevuje k večeři každý týden.
Přes její vynikající chuť se ukazuje, že polévku lze obohatit dvěma přísadami. Jedná se o poměrně neobvyklé koření, které zvýrazní chuť polévky. Rozdílu si jistě všimnete nejen vy, ale i vaši spolubydlící, kteří změnu ocení. Jakmile se s kořením a receptem seznámíte, už nikdy nebudete vývar připravovat jinak.
Vývar jen s tímto kořením
Tradiční vývar získá na chuti, když ho okořeníte kurkumou a zázvorem. Na první pohled se kombinace koření může zdát překvapivá, ale stačí se zamyslet nad tím, jak ovlivní chuť polévky. Zázvor dodá pikantnost, chuť, a tím i výraznost. Kurkuma zase obohatí vývar nejen o chuť umami, ale také o krásnou, sytě zlatavou barvu.
Níže najdete seznam s poměry těchto koření, stejně jako další ingredience potřebné k jeho přípravě. Nezapomeňte tato doporučení dodržovat a vývar bude dokonalý.
Složení: 1:
Přílohy: 1 kořen zázvoru
3 malé kořeny kurkumy
4 litry vody
porce vývaru
2 kořeny petržele
3 mrkve
½ celeru
1 por.
3 stroužky česneku
5 bobkových listů
10 zrnek pepře
pepř
sůl
Recept na vývar s kurkumou a zázvorem
Zeleninu oloupejte, omyjte a podélně rozkrojte na poloviny. Vložte ji do hrnce k masu. Přidejte také na tenké plátky nakrájené kořeny zázvoru a kurkumu. Vše zalijte vodou a dochuťte novým kořením, bobkovým listem a česnekem.
Přiveďte k varu. Pokud se objeví vodní pěna, vyškrábněte ji. Po uvaření vařte vývar dvě hodiny na mírném ohni. Nakonec polévku ochuťte pepřem a solí a ještě chvíli povařte. Hotový vývar podávejte s kvalitními nudlemi.