Počasí se s námi nemazlí, ale to není nic překvapivého. Přece jen je zima, takže hřejivá polévka je v tomto období ideální. Vyplatí se připravit si polévku s žebírky, bude chutná a postará se o náš imunitní systém.
Zelná polévka s žebírky pro každého
Co vařit v zimě? Vyplatí se zvolit zahřívací polévky . Zelná polévka s žebírky má jedinečnou chuť. Je to výživná polévka se sladkokyselými tóny. Koření jí dodává lahodnou chuť a díky kysanému zelí je polévka nejen chutná, ale také zdravá.
To vše proto, že kysané zelí je nasyceno vitamíny C, A, E, K a vitamíny skupiny B. Konzumace tohoto užitečného produktu bude mít velký vliv na naši imunitu. Díky tomu nebudeme tak snadno onemocnět. V případě infekce se rychleji uzdravíme. Připravme si proto polévku z žebírek .
Jak uvařit štíty s žebírky?
Ingredience:
300 g žebírek (můžete použít i uzená žebírka)
300 g kysaného zelí
1 mrkev
1 petrželová nať
kousek celeru
4 brambory
1 šalotka
1 lžíce másla
7 zrnek pepře a oregana
3 bobkové listy
6 zrnek pepře
½ lžičky mletého kmínu
špetka mořské soli
trochu sójové omáčky
Polévku připravíte omytím a nakrájením žeber. Vložte je do hrnce, zalijte 1,2 litru vody a přiveďte k varu. Poté z povrchu vývaru odstraňte šupiny. Přidejte nakrájenou zeleninu a koření.
Polévku vařte pod pokličkou po dobu jedné hodiny. Po uplynutí této doby přidejte středně velké brambory nakrájené na kostičky. Vařte dalších 20 minut. Na másle osmahněte nakrouhané kysané zelí a cibuli. Je vhodné přidat trochu sójové omáčky a vše dusit pod pokličkou dalších 10 minut.
Zahřívací polévka, to je štít s žebírky.
Nyní můžeme z hrnce vyndat uvařenou větší zeleninu. Přidáme obsah hrnce a vaříme dalších 5 minut . Maso můžeme oddělit od žeber a podávat s polévkou. Polévka je připravena k podávání.
Žebra v polévce posypeme petrželkou. Polévka je velmi chutná, sladkokyselá a příjemně zahřeje. Vyplatí se ji připravit k zimní večeři. Pokrm vás zasytí a posílí imunitní systém.